top of page
Hakkımızda.jpg

Hakkımızda

Auton Tedarik hem müşterilerine hemde tedarikçilerine çok önem veren bir sistem. Odak noktamıza koyduğumuz farkındalık yaratan, rutinin dışındaki ürünler ile kendimizi rakiplerden ayırabiliyoruz.

 

Doğru ve sürdürülebilir tedarik için herzaman önceliğimiz üretim yapan şirketler olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bizim için en önemli olan nokta profesyonelliği korumak ve tedarik pazarını 1960 yılların yönetim modelinden çıkararak 2020 yılının gereksinimlerine göre yeni bir model geliştirmektir.

 

Amacımınız Türkiye’yi bütün dünyanın atölyesi haline getirmek.

Tarihçe

1999 yılında otomobilseverlerin ihtiyaç duydukları temizlik, bakım ve koruma ürünleri ile bunlara ilişkin uygulama hizmetleri alanında faaliyet göstermek üzere bir aile şirketi olarak kuruldu.

2000 Yılında kurumsal yapılanmasını ve organizasyonunu oluşturan şirket aynı yıl bu alanda Dünya'nın en eski, en kaliteli ve en büyük firmalarından biri olan Alman SONAX GmbH'nin Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan ve Kuzey Kıbrıs bölgeleri genel distribütörlüğünü aldı.

Auton'un 2003 yılında başlattığı, Sonax Uygulama Merkezi (SUM) Konsepti Projesi ile, araç temizlik, bakım ve koruma hizmetlerinin Alman standartlarında sunulduğu, profesyonel, eğitimli personelin çalıştığı, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti prensiplerinin esas alındığı modern Sonax Uygulama Merkezleri'ni müşterilerin hizmetine sunar. Auton bu projeye gelen yoğun ilgi ve talep üzerine bugün Türkiye genelinde 100'ü bulan Sonax Uygulama Merkezleri ile, Türkiye'deki Car Care Sektörü'nün kurucusu olmuştur.

Bugün Türkiye genelinde Marmara, Orta Anadolu ve Ege Bölge Bayilikleri, 100'e yakın zincir market satış noktası, yüzlerce benzin istasyonundan oluşan ürün dağıtım ağı ve daha şimdiden sayıları 100'e ulaşan SONAX Uygulama Merkezi ile AUTON A.Ş; çalışanları, bayileri ve müşterilerinin memnuniyetinden doğan sinerji ile büyümesini sürdürmektedir.

2019 Yılında yapmış olduğumuz genişleyen pazarlara yatırım stratejimiz çerçevesinde, Türkiye'de hızla büyüyen ulusal zincir marketler ve online kanallar odakli bir satış ağı kurduk. Bu satış ağı'nın gerektirmiş olduğu geniş ürün yelpazesinide kendimize katarak; Mobilya, Teksitl, Telefon Aksesuar, Kamp, Çoçuk ve Diğer ürün gruplarında 1000 çeşit üründen bir portfolyo oluşturuldu.

bottom of page